موسسه آسایش پرور سینا

تخصصی ترین مرکزپرستاری کودک

پرستاری کودک

پرستاری کودک

تخصصی ترین مرکزپرستاری کودک : یک پرستار کودک که در یک واحد توانبخشی فعالیت می کند ، مراقبت از کودک و خانواده خود را با هدف طولانی مدت انجام می دهد: کمک به کودک برای رسیدن به استقلال دائمی می باشد. پرستاری کودک با تهیه راهکارها و منابع مقابله ای برای مجدداً در اجتماع و محیط مدرسه ، بیمار و خانواده را آماده می کند. تخصصی ترین مرکز پرستاری کودک آموزش والدین یک هدف اساسی در پرستاری کودک است.

متخصصان در این نقش اطلاعات اساسی بهداشتی مانند دستورالعمل های تغذیه ای و داروهای پیشگیرانه را در رابطه با بیماری های دوران کودکی ارائه می دهند. پرستار كودك به عنوان منبع مهم حمايت والدين از نگرانی در مورد مديريت رفتار و ناتوانی های رشد در خدمت است. در صورت بروز مشكل در هنگام مراجعه ، كه نياز به مداخله خارجي دارد ، والدين ممكن است آن را به منابع ديگر ارجاع دهند.پرستاری کودک برای اطمینان از مراقبت کردن کودک یک پرستار مراقبت های ویژه می تواند مهارت های خود را برای استفاده در طیف گسترده ای از تنظیمات قرار دهد.

پرستار کودک چه وظایفی دارد

پرستار کودک چه وظایفی دارد:هدف نهایی پرستاری کودک اطمینان از رشد و تکامل کلیه کودکان است.پرستار كودك از كودكان بيمار و زخمي شده مراقبت مي كند ، واكسينه ها را اداره مي كند ، بر رشد و پيشرفت نظارت مي كند و والدين را راهنمايي مي كند.

برای دستیابی به جایگاه در پرستاری کودکان ، این متخصصان مراقبت های بهداشتی ضمن کسب مدرک پرستار ثبت شده خود ، ساعات آموزش و تمرین پیشرفته را انجام می دهند. آنها در همکاری نزدیک با پزشکان و سایر کادر پزشکی کار می کنند تا بهترین نتیجه را برای بیماران و خانواده هایشان کسب کنند. وظایف خاصی که یک پرستار کودک انجام می دهد شامل ثبت قد و وزن کودک ، گرفتن نمونه خون و ادرار و سفارش آزمایش تشخیصی است. این مسئولیت ها مشابه سایر پرستاران است. اما ، به دلیل سن و سطح رشد بیماران ، پرستاران کودکان باید رویکرد متفاوتی بگیرند.

شواهد نشان می دهد كه با توجه به انتخاب ، بیشتر والدین پرستار كودك را برای فرزند خود ترجیح می دهند ، نه یک پرستار عمومی. کار با کودکان نیاز به درک کاملی از سطح رشد جسمی ، عاطفی و شناختی منحصر به فرد آنها دارد. این بیماران جوان معمولاً درک نمی کنند که چرا به مطب کودکان مراجعه می کنند و ممکن است از ترس و سردرگمی بیرون بیایند. پیشینه قوی در رشد کودک ، پرستاران را قادر می سازد تا بتوانند رویکرد خود را تنظیم کنند تا کودک احساس امنیت کند. بعلاوه ، پرستار كودك می فهمد كه بدن كودكان نسبت به داروها ، بیماری ها و صدمات متفاوت واکنش نشان می دهند و او توانایی تنظیم متناسب با آن را دارد.

آموزش بیماران و والدین نقش مهمی در پرستاری کودک دارد. این پرستاران به والدین آموزش می دهند که از بچگی تا اواخر نوجوانی از فرزندان خود مراقبت کنند ، از همه چیز مراقبت می کنند ، از مراقبت روزمره کودک گرفته تا درمان صحیح شرایط مزمن بهداشتی مانند دیابت یا موارد رشدی مانند اوتیسم. یک پرستار کودک در طراحی برنامه های مراقبت از کودکان با نیازهای ویژه در محیط خانه ، اجتماع و مدرسه کمک می کند.

 

تخصصی ترین مرکز پرستاری کودک

باخشونت کودکان چه باید کرد

آسیب های عاطفی و روانی

آسیب های عاطفی و روانی :کودکانی که با خشونت خانگی زندگی می کنند از تأثیر زندگی در یک خانواده که تحت سلطه تنش و ترس است ، دچار آسیب های روحی و روانی می شوند. این کودکان خواهند دید مادرشان مورد تهدید ، آزار و اذیت جسمی قرار گرفته است. آنها درگیری و خشونت را بیش از پیش درک می کنند و عواقب خشونت هایی مانند جراحات مادرشان و پاسخ آسیب زای او به خشونت را می بینند. همچنین ممکن است کودکان توسط متخلف مورد استفاده قرار گرفته و از آن استفاده کنند تا به مادرشان آسیب برساند.

Exit mobile version